Komplexné omladenie tváre doma

Starostlivosť o pleť na omladenie

Zmeny na koži súvisiace s vekom nie sú vôbec nevyhnutnosťou, s ktorou sa musíte vyrovnať. Návšteva plastického chirurga však nie je „povinný program". Človek musí len vynaložiť úsilie, využívať odporúčania kozmetológov a pravidelne vykonávať starostlivé postupy, aby si zachoval zdravie a mladosť.







Omladzujúca masáž tváre

Pleť začína starnúť vo veku 25 rokov – práve v tomto veku sa objavujú prvé vrásky. Preto sa v mladosti oplatí vykonávať procedúry proti starnutiu. To pomôže nielen zabrániť tvorbe vrások, ale aj zachovať tón pleti. Používanie profesionálnych krémov vo veku 20 - 25 rokov pravdepodobne nebude užitočné, pretože sú príliš agresívne, opačný účinok sa môže objaviť, keď pod vplyvom zložiek koža ochabne.

Ale masáž vykonaná doma bude určite užitočná a dá to:

Omladzujúca masáž tváre zjednotí a tonizuje pokožku
  • ovál tváre bude utiahnutý, pretože sa zvýši svalový tonus;
  • pokožka bude maximálne zásobená kyslíkom vďaka zlepšenému krvnému obehu;
  • toxíny budú odstránené z epidermis, ale vitamíny a mikroelementy budú plne prijaté, vďaka čomu sa pleť výrazne zlepší;
  • opuchy pod očami zmiznú, pretože masáž zrýchľuje tok lymfy;
  • pokožka bude hladká, malé jazvy po akné a vrásky zmiznú;
  • rovnováha vody a tukov sa obnoví.

Masáž môžete vykonávať denne - toto odporúčanie je vhodné pre tých ľudí, ktorí majú viac ako 30 rokov, ale pre mladých ľudí budú stačiť 2-3 procedúry týždenne. Optimálny čas na takúto starostlivosť je ráno, ale ak sa masáž vykonáva večer, malo by sa to urobiť 2 hodiny pred spaním.

Bezprostredne pred procedúrou si musíte očistiť tvár pleťovou vodou a naniesť na ňu tenkú vrstvu olivového alebo tekvicového oleja. Takže účinok masáže bude lepší, pokožka sa nielen omladí, ale dostane aj ďalšiu výživu a hydratáciu.

Masáž sa vykonáva na omladenie pokožky tváre nasledovne:

  1. Musíte nájsť bod vo vonkajšom rohu oka - tam bude malá priehlbina. Prostredný prst rúk je okamžite stlačený na oboch (vpravo aj vľavo) a drží sa v tejto polohe 3-5 sekúnd. Malo by byť 6 fixných tlakov, potom sa vykonávajú kruhové pohyby - najprv v smere hodinových ručičiek po dobu 5 sekúnd, potom v opačnom smere na rovnakú dobu.
  2. Prstenník masíruje bod na spodku obočia, tesne nad koreňom nosa. Pohyby sa vykonávajú krúživými pohybmi po dobu 5 sekúnd v každom smere. Pri vystavení tomuto bodu sa emocionálne pozadie normalizuje, čo môže byť použité na upokojenie podráždenosti a úzkosti.
  3. Dvoma prstenníkmi pôsobíme na body umiestnené na spodku obočia. Technika tlaku zahŕňa najprv jednoduché stláčanie s fixovaním polohy prstov (3 sekundy v 5 sériách), potom krúživé pohyby.
  4. Nadočnicová línia sa masíruje prostredníkom jasnými, bodkovanými a trhanými pohybmi. Po dosiahnutí vonkajšieho rohu obočia musíte zafixovať stlačenie na 6 sekúnd.
  5. Pohybom prstov k vnútornému kútiku oka a ich umiestnením po stranách koreňa nosa cítime priehlbiny a začneme ich masírovať obvyklými pohybmi v kruhu - 10 sekúnd v každom smere.
  6. Nasledujúce body sú tiež spárované a umiestnené na spánkoch. Musíte ich stlačiť súčasne, držať prsty 10 sekúnd a potom urobiť niekoľko vlnovitých pohybov.
  7. Aktívne body sa nachádzajú aj v rohoch úst - musíte ich stlačiť súčasne, fixovať polohu prstov na 5-7 sekúnd. Urobte 5 takýchto prístupov.
  8. Posuňte prsty do bodu nad hornou perou (v priehlbine pod nosom) a stlačte ju 10-krát. Potom sa vrátime ku kútikom pier a zopakujeme predchádzajúci „cvik".
Technika samomasáže tváre doma

Posledný „dotyk" - od brady všetkými prstami začneme jemné hladenie smerom nahor, pričom čelom ovplyvňujeme lícne kosti a líca. Potom sa vrátime do „východiskovej polohy" a urobíme kruhové pohyby v rovnakom smere. Zároveň nie je možné natiahnuť pokožku alebo na ňu vyvíjať tlak.

Procedúra končí zotretím všetkých masážnych línií a bodov kockou ľadu, čím sa póry až tak nezväčšia a zlepší sa krvný obeh.Potom je potrebné odstrániť zvyšnú vodu a olej z pokožky pomocou obrúska, počkať, kým všetko zaschne, a naniesť tenkú vrstvu hydratačného alebo výživného krému.

Trvanie masáže je iba 10 minút a účinok bude viditeľný po 5-7 procedúrach.

Cvičenie pre krásnu pleť

Starnutie pokožky vždy začína v miestach tvárových svalov a aby sa tomu zabránilo čo najdlhšie, stačí zachovať ich tón. A tu, ako v športe - čím viac trénujete, tým silnejšie sú svaly. Preto kozmetológovia schvaľujú a odporúčajú špeciálne cvičenia pre krásnu pokožku tváre.

Komplex vyzerá takto:

  1. Naberte do úst čo najviac vzduchu. Valí sa zo strany na stranu a hore a dole, pohyby by mali byť rýchle a intenzívne.
  2. Pracujte so spodnou čeľusťou, zatlačte ju dopredu a vráťte na svoje miesto. Tempo cvičenia je rýchle, ale bez námahy (existuje možnosť poškodenia kĺbov).
  3. Vložte pery do úklonu a potiahnite ich dopredu čo najviac. Držte pozíciu 5-10 sekúnd a vráťte sa do východiskovej polohy.
  4. Otvorte ústa čo najširšie a vyslovujte striedavo samohlásky, aktívne pracujte so svalmi.
  5. Pevne zatvorte oči, po 3 sekundách ich široko a prudko otvorte. Musíte urobiť 4-5 takýchto prístupov.
  6. Vykonajte kruhové pohyby s očnými guľami, najprv v smere hodinových ručičiek, potom v opačnom smere. Po vykonaní 2 takýchto rotácií musíte dať očiam 5-sekundový odpočinok a zopakovať prístup.
Gymnastika na tvár, odstránenie vrások

Každé cvičenie by sa malo vykonávať 30 sekúnd. Na konci „nabíjania" sa odporúča vykonať kontrastnú masáž - navlhčite obrúsok v horúcej vode (maximálne možné), naneste na celú tvár na 30 sekúnd. Potom ho vymeňte handričkou namočenou v studenej vode na rovnaký čas. Takéto posuny by mali byť 2-3, nie viac.

Efektívne recepty doma

Cvičenie a masáž sú skvelé na uvoľnenie pokožky a zlepšenie svalového tonusu. To však nebude stačiť na zabezpečenie úplného omladzujúceho účinku. Na výživu a zvlhčenie pokožky tváre je potrebné používať masky, pleťové vody a krémy.

masky

Najčastejšie sa na prípravu takýchto výrobkov používa čerstvé ovocie a mliečne výrobky.Nasledujúce recepty sa považujú za najúčinnejšie z hľadiska omladenia:

  • Získajte 30 ml šťavy zo zeleného zrelého hrozna. Zmiešajte ho s ovsenými vločkami (1 polievková lyžica) a 5 kvapkami mandľového oleja, dôkladne premiešajte.
  • Skombinujte 2 polievkové lyžice kurkumy a 1 polievkovú lyžicu mastného kefíru alebo jogurtu bez prísad. Mliečne výrobky je možné nahradiť mliekom, ale v tomto prípade sa do zmesi pridá 1 polievková lyžica práškových ovsených vločiek.
  • Banánová dužina v množstve 1 polievková lyžica sa zmieša s vopred zmäkčeným (nie rozpusteným! ) maslom v rovnakom množstve. Do zmesi pridajte 1 polievkovú lyžicu medu a všetko dôkladne prešľahajte, kým nezískate krémovú hmotu.

Navyše, čerstvé ovocie a bobule môžu byť použité v sezóne na omladenie pokožky. Môžete si vziať akékoľvek, zmiešať ich s mliekom alebo kyslou smotanou v pomere 1: 1.

Kyslá smotana s bobuľami na prípravu omladzujúcej masky

Masky sa aplikujú na predčistenú a naparenú tvár, na to môžete použiť kroviny. Trvanie hmoty na pokožke je 15 minút, potom sa tvár umyje teplou vodou bez mydla a ak je to potrebné, utrie sa pleťovou vodou. Nakoniec by ste mali použiť výživný alebo zvlhčujúci krém.

Pleťové vody

Tieto produkty sú určené na čistenie pleti a zlepšenie jej tónu. Môžete si kúpiť vopred pripravené pleťové vody, ale vždy si môžete vyrobiť vlastné. Len treba brať do úvahy, aký typ pleti sa nimi má ošetrovať: pre suchú pleť by v prípravku nemal byť alkohol, no pre mastnú a kombinovanú je jeho prítomnosť povolená.

Najjednoduchšie recepty na výrobu pleťových vôd doma:

  • 1 polievková lyžica kvetov nechtíka + 100 ml alkoholu;
  • 1 čerstvá uhorka nakrájaná na kolieska + 2 polievkové lyžice alkoholu;
  • 1 polievková lyžica petržlenovej vňate + 200 ml vriacej vody, po vychladnutí a precedení pridajte 30 ml suchého bieleho vína.
Pleťová voda na báze uhorky dokonale tonizuje pokožku

Pleťová voda bez alkoholu sa tiež ľahko pripravuje: 2 polievkové lyžice lístkov mäty povarte v 200 ml 5 minút, potom ochlaďte a preceďte vývar. Do nej sa pridá 10 ml citrónovej šťavy a rovnaké množstvo octu.

Komprimuje

Kozmetológovia presviedčajú, že pomáhajú pokožke čo najviac nasýtiť vitamínmi, mikroelementmi a kyslíkom. Môžete robiť teplé a studené obklady, striedať ich, nemajú žiadne kontraindikácie. Jediné upozornenie - ak máte problémovú pokožku, musíte sa poradiť s lekárom. Napríklad pri početných hnisavých vyrážkach sú horúce obklady kontraindikované.

Z čoho sú vyrobené horúce obklady?

Horúci obklad zo šípkového odvaru nasýti pokožku vitamínmi
  • Šípkový vývar - 2 polievkové lyžice sušených bobúľ, nalejte 200 ml vriacej vody a trvajte na hodine. Potom preceďte a zohrejte do horúca;
  • Vezmite 2 polievkové lyžice bylinnej kolekcie kvetov harmančeka, šalvie, mäty, ľubovníka bodkovaného a nalejte studenú vodu v množstve 300 ml. Zmes povarte vo vodnom kúpeli 20 minút, preceďte.
  • Zmes mandľového, olivového a broskyňového oleja zohrejte v množstve 50 ml vo vodnom kúpeli.

Po príprave produktu sa do neho ponorí gáza alebo textilná obrúska, mierne sa vytlačí a priloží sa na predtým očistenú tvár na 5-10 minút.Pred horúcim obkladom je veľmi žiaduce použiť peeling, pretože najviac vyčistená pokožka a otvorené póry „absorbujú" viac živín.

Studené obklady je možné pripraviť z aloe alebo jablkovej šťavy. Miešajú sa so studenou čistou vodou v pomere 50 ml hlavnej zložky a 100 ml prídavnej tekutiny. Takéto postupy sú obzvlášť účinné ráno - pokožka sa stáva tónovanou, sviežou, žiarivou.

Užitočná šťava z aloe môže urobiť studený obklad na tvár

Kúpele

Ak si doprajete špeciálny omladzujúci kúpeľ, bude možné zabrániť starnutiu pokožky nielen tváre, ale celého tela.

Je potrebné naplniť kúpeľ teplou vodou, pridať do nej 1 liter tučného mlieka a odvar z otrúb. Ten sa pripravuje z 2 kg surovín a 5 litrov vody, po prevarení sa produkt prefiltruje a táto kvapalina sa použije na kúpeľ.

Musíte byť v kúpeľni 20-30 minút a často sa umývať. Po ukončení procedúry sa pokožka tváre utrie mandľovým olejom.

Výživové tipy

Aby ste si zachovali krásu tváre aj napriek veku, musíte sa o ňu nielen aktívne starať, ale aj upraviť stravu. Ovocie a zelenina budú veľmi užitočné - je lepšie ich jesť čerstvé, ale môžete ich dusiť, variť a piecť. Čo je nežiaduce vstúpiť do menu, sú nakladané a solené výrobky.

Mäso a vnútornosti by sa nemali vylúčiť zo stravy, ale nemali by byť mastné a vyprážané. Veľmi užitočná ryba - more aj rieka dodáva pokožke potrebný fosfor a jód.

Zdravé potraviny v jedálničku udržia pleť mladistvú a krásnu

Vo všeobecnosti platí, že výživa by mala byť vyvážená a zároveň pestrá. Vôbec nie je potrebné niečo z jedálnička vyraďovať, ale oplatí sa obmedziť sladkosti, pečivo a ostré koreniny / omáčky.

Prístroj na omladenie pleti po 40, 50

Doma môžete vykonať aj omladenie hardvéru. Špeciálne navrhnuté zariadenia vám to umožňujú bez odborných znalostí a skúseností.

Mikroprúdový masážny prístroj 3v1

Zariadenie pracuje v troch rôznych režimoch:

  • ionoforéza alebo galvanické prúdy – cievy sa posilňujú, pokožka sa menej mastí;
  • stimulácia svalov alebo mikroprúdy - tkanivá sa stávajú silnejšími a pružnejšími, mimické vrásky miznú;
  • Lottove prúdy - aktívne ovplyvňujú reliéf pokožky, vyhladzujú ju.
Prístroj 3 v 1 na omladenie pokožky tváre doma

Galvanický masér

Pomocou galvanických prúdov pôsobí jemný masážny efekt na hlboké vrstvy pokožky. Tým sa aktivujú regeneračné procesy, zintenzívňuje sa obnova bunkovej vrstvy epidermis, zvyšuje sa syntéza kyseliny hyalurónovej a kolagénu s elastínom.

Pravidelné používanie prístroja a vykonávanie ošetrovacích procedúr zaisťuje hlboké prenikanie vitamínov a mikroelementov z masiek, pleťových vôd a peelingov.

Masážny prístroj "Mezoterapia tváre bez ihly"

Prístroj je určený na bezinjekčnú mezoterapiu v domácich podmienkach. Vďaka nemu sa vyhladzujú drobné vrásky, jazvy po akné sú menej nápadné, starecké škvrny sa výrazne rozjasňujú, zvyšuje sa svalový tonus.

Prístroj na neinjekčnú mezoterapiu

Hlavnou výhodou tohto prístroja je silný liftingový efekt, ktorý obnovuje kontúry oválu tváre.

Integrovaný prístup v boji proti zmenám pokožky tváre súvisiacim s vekom určite prinesie pozitívne výsledky. Musíte si vybrať najvhodnejšiu kozmetiku, pravidelne masírovať, používať obklady na zlepšenie stavu pokožky, využívať možnosti hardvérovej kozmetológie - a príznaky starnutia môžu byť dlho „zatlačené".