Liek na vrásky – mýtus alebo realita?

žena používajúca produkt na omladenie pleti

Existuje liek na vrásky, ktorý dokáže z tváre vymazať stopy času a predĺžiť mladistvý vzhľad pleti? Poďme sa spoločne pozrieť na hlavné príčiny vzniku vrások a dať odpoveď na otázku: "Môže krém proti vráskam skutočne pôsobiť? "

Prvé vrásky sa začínajú objavovať z únavy alebo nedostatku spánku už v 25. roku života, rýchlo miznú, ak sa životný rytmus vráti do normálu. Žiaľ, nebude to tak vždy. Už vo veku 30 rokov sa na tvári objavujú vrásky, ktoré pevne zaujímajú pozície, a my, premýšľajúc, ako vyhladiť pokožku, začneme vyberať liek na vrásky.

Aby ste si vybrali účinný prostriedok proti vráskam, je potrebné poznať mechanizmy tvorby vrások a ako ich korigovať.

Vrásky možno rozdeliť na:

 • Mimické - sú tvorené v dôsledku kŕčov tvárových svalov tváre.
 • Gravitačné - vznikajú v dôsledku edému a ochabnutia tkanív. Základnou príčinou edému tkaniva sú: posunutie kostného rámu, svalové kŕče, zápal lymfatických uzlín.
 • Funkčné nedostatky – vznikajú v dôsledku hormonálnych zmien, nedostatku tekutín (dehydratácia), nedostatočného množstva kolagénu, elastínu alebo kyseliny hyalurónovej (zmeny súvisiace s vekom, ničenie pod vplyvom slnečného žiarenia, zlé návyky, konzumácia alkoholu a pod. ).

Svojpomocne, bez špeciálneho tréningu, dokážete korigovať len vrásky, ktoré vznikli v dôsledku nedostatočného príjmu vody, škodlivých účinkov slnečného žiarenia (fotostarnutie) alebo nezdravého životného štýlu. Iné typy vrások vám opravia špecialisti alebo budete musieť absolvovať príslušné školenie, pretože technicky nesprávne vykonávanie techník alebo ošetrení môže byť škodlivé.

Aký účinok možno očakávať od lieku proti vráskam

Hydratačné krémy je možné používať ako každodennú starostlivosť o dehydrovanú pleť, na ktorej sa objavili vrásky. Pre maximálny účinok si môžete zakúpiť celý rad domácich prostriedkov na vrásky s hydratačným účinkom: čistiaci prostriedok, sérum alebo koncentrát, krém a masku.

Pri výbere pleťovej kozmetiky nezabúdajte, že pokožka, najmä v lete, potrebuje ochranu. Uistite sa, že váš hydratačný krém na tvár obsahuje opaľovací krém.

Aj keď pracujete v kancelárii, tieto produkty sú pre vás nevyhnutnosťou, pretože slnečné žiarenie prechádza sklom a môže škodiť pokožke tým, že ničí kolagén, elastín a kyselinu hyalurónovú.

Trik, ktorý používajú všetky hviezdy – spojenie pravidiel každodennej starostlivosti o pleť s aktívnym životným štýlom a zdravou stravou – to je skvelý liek na vrásky!

Kozmetika, ktorá pomáha zbaviť sa vrások, pôsobí na povrchu pokožky a poskytuje hydratačný účinok.

Ako zvlhčovadlá, zmäkčovadlá, okluzívne činidlá a zvlhčovadlá sa používajú. Na povrchu pokožky vytvárajú tenký film, ktorý zabraňuje dehydratácii. Zvlhčovadlá priťahujú vlhkosť zo vzduchu a tým zvlhčujú pokožku.

Na povrchu pokožky sa vytvorí dostatočné množstvo vody, bunky sa vyrovnajú a jemné vrásky miznú.

Maska proti vráskam – 5 najlepších ingrediencií

pleťová maska ​​na omladenie pleti

Doma môžete ako prostriedok na omladenie pleti použiť masku, ktorá bude obsahovať určité zložky, pretože účinok ovplyvňuje zloženie účinných zložiek a ich množstvo.

Maska proti vráskam by mala obsahovať:

 • Kolagén. Živočíšny alebo rastlinný kolagén vytvára na povrchu pokožky film, ktorý spomaľuje odparovanie vlhkosti. Kolagén je tiež veľmi hygroskopický – priťahuje až 30 molekúl vody. Upozorňujeme, že táto zložka v maske proti vráskam môže spôsobiť alergickú reakciu. Pred aplikáciou masky na tvár si urobte test – naneste prípravok na lakeť a počkajte 15-20 minút.
 • Kyselina hyalurónová. Prírodný zvlhčovač pokožky. Molekuly kyseliny hyalurónovej sú veľmi veľké a podobne ako molekuly kolagénu neprechádzajú cez epidermálnu bariéru pokožky. Princíp fungovania kyseliny hyalurónovej je rovnaký ako pri kolagéne.
 • Včelí vosk. Prirodzená zložka, ktorá je okluzívna, to znamená, že pokrýva pokožku hustým filmom, ktorý zabraňuje strate vlhkosti. Nepoužívajte neustále masky s touto zložkou, pretože môže brániť bunkovému dýchaniu.
 • Prírodné oleje. Táto zložka jemne hydratuje pokožku a má viacero účinkov v závislosti od typu oleja. Takže olej z hroznových jadierok má protizápalový účinok, posilňuje krvné cievy a podporuje omladenie kožných buniek. Maska proti vráskam môže mať vo svojom zložení nie jednu, ale celú kompozíciu olejov, ktoré doplnia a posilnia účinok proti starnutiu.
 • Peptidy. Krátke molekuly pozostávajúce z aminokyselín sú schopné prechádzať cez epidermálnu bariéru a pôsobiť nie na povrchu, ale vo vnútri kože. Teraz existuje niekoľko typov peptidov v závislosti od účinku, ktorý majú: hydratačný, omladzujúci, liftingový atď. Je lepšie použiť masku s peptidmi po 35 alebo 40 rokoch. Predtým pleť príliš nestimulujte, inak môžete dosiahnuť opačný efekt.

Krém proti vráskam – na čo si dať pozor pri kúpe

žena omladzuje pokožku tváre

Ak sa maska proti vráskam môže používať každé 3-7 dní, tak krém proti vráskam používame každý deň, preto je veľmi dôležité si ho správne vybrať.

Pred zakúpením krému stojí za to pochopiť, aké problémy má pokožka. Ak je ťažké určiť problémy na vlastnú päsť, potom je lepšie kontaktovať dermatológa-kozmetológa, ktorý vykoná dôkladnú diagnostiku pokožky a povie vám, ktoré kozmetické produkty sú vhodné a ktoré môžu zhoršiť stav pokožky.

Urobte si zoznam účinných látok v ruštine a latinčine, pretože zloženie kozmetiky je uvedené v jazyku INCI. Tento zoznam vám pomôže pri výbere kozmetiky.

Nevenujte pozornosť krásne navrhnutým balíkom, niekedy to, čo je na nich napísané, je marketingový trik, a nie informácie, ktoré by sa mali použiť pri rozhodovaní. Pri kúpe krému proti vráskam nezabúdajte, že najdôležitejšie je zloženie krému.

Pozorne si prečítajte prvých 5 zložiek v zozname zložiek a ak medzi nimi nenájdete tie správne účinné látky, tento krém nie je pre vás. Pri výbere krému nezabudnite, že existuje niekoľko druhov kozmetiky:

 • Masový trh ponúka široký sortiment kozmetiky za prijateľné ceny, no nie vždy má takáto kozmetika efekt.
 • Prírodná kozmetika má dobrý účinok, ale nemôže byť dlhodobo skladovaná pre nízky obsah alebo úplnú absenciu stabilizátorov a antibakteriálnych zložiek.
 • Profesionálna kozmetika - obsahuje vysoké percento účinných látok, vďaka čomu má viditeľný účinok už pri prvej aplikácii. Nevýhodou kozmetiky je, že nie je lacná.

Ale bez ohľadu na to, akú kozmetiku si vyberiete, hlavnou vecou je, že pomáha pokožke udržiavať sviežosť a zdravie, starostlivo sa stará o pokožku a postupne vymazáva stopy času.